Gizemli Otantik Arka Bahçemiz Şark Turu

9 Gün 8 Gece
559 EUR 'den başlayan fiyatlarla
9 Gün 8 Gece

Bed&Breakfast

Uçak ile Gidiş Dönüş

.

GİZEMLİ OTANTİK ARKA BAHÇEMİZ

ŞARK TURU

İRAN-AZERBAYCAN-GÜRCİSTAN

Tebriz-Kazvin-Tahran-İsfehan-Kaşan-Kum- Zencan-Erdebil-Bakü-Gence-Tiflis-Batum

THY İLE VİZESİZ

 

1. GÜN: İSTANBUL-AĞRI veya  VAN -TEBRİZ

İstanbul  / Van veya Ağrı uçuşu ile  bölgeye hareket.Özel otobüsümüz ile yaklaşık  1 saatlik yolculuğun ardından İran sınırına varıyoruz.Gümrük işlemlerimizin ardından İran ‘nın Azerbaycan Bölgesi başkenti Tebriz’e  varış. 2018 yılında İslam Kültür Başkenti seçilen Tebriz, İran’da Doğu Azerbaycan Eyaleti’nin yönetim merkezi olan İran’ın kuzey batısındaki en büyük şehridir. Nüfusunun % 99 Azeri Türklerin oluşturduğu şehirde Türkçe konuşup anlaşabilirsiniz. Örf adet ve el sanatlarıyla birçok ortak yanımızı keşf edeceksiniz. Tebriz turumuza devam ediyoruz. Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin Bulunduğu Makberetüş - Şuera ( Şairler Kabristanlığı ) Ziyareti, Gök Mesciti,Cuma Mescidi ,Ark, Belediye Müzesi ve Şah Gölü Tebriz'de yapacağımız panoramik şehir turunda sonra.Tebriz Kapalı Çarşısı En Önemli Kapalı Alışveriş Merkezi Olarak Kabul Edilen ve bir Kilometrekare Büyüklüğünde İçinde Küçük Çarşıların ve 20 Kervansarayın Bulunduğu Tarihi Çarşı. Ortadoğu ve dünyanın en büyük kapalı çarşılarından birisi olan yapıdır. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi'ne alınmıştır. Tebriz’in meşhur binlerce dükkandan oluşan Kapalı Çarşısında antikacılardan, yöresel bitkilere, nadide el işlerinden ve Tebriz’in ipek halılarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz Serbest Zaman. Gece konaklama  Tebriz ‘ de otelimizde.

2. GÜN : TEBRİZ-KAZVİN-TAHRAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yola çıkış 450 km lik yol sonrasında ilk durağımız  Kazvin kenti olucak yapacağımız panoramik şehir turu ve öğle yemeği molasından  sonra 1,5 saatlik yolculuğun ardında İran’ nın başkenti Tahran  varış. İki gün geçireceğimiz  bu kentte,Tahran şehir turumuza başlıyoruz. Azadi Meydanı İlk durağımız ve Unesco'nun da koruma altına almış olduğu Gülistan Sarayı gezisi. Günümüzde müze olarak kullanılan bu sarayın inşasına Türk Safevi hanedanından olan I. Tahmasp zamanında başlanmış ve zamanında İran Türk hanedanı Kaçar Hanedanı’nın şahlarının ikametgâhı olarak kullanılmıştır. Pehlevi Hanedanı döneminde resmi törenler ve yabancı heyetlerin üyelerinin ikameti içinde kullanılmıştır. Gülistan Sarayı gezisinin ardından serbest zaman Turumuzun ardından otelimize transfer ve gece konaklama otelimizde.  

3. GÜN TAHRAN

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Tahran Turumuza devam ediyoruz. Saadabad Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Şah Saadabad Sarayı Kaçarlar ve Pehlevi Hanedanı tarafından 3000 dönümlük arazide yapılan bu kompleksin 1800 dönümünü doğal orman, pınarlar, yer altı su şebekeleri ve bahçeler oluşturmaktadır. İran Ulusal Mücevher Müzesi Gezisinin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Geleneksel Akşam Yemeği ( İran Yöresel Müzikli Restoran ) Turu'na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve gece konaklama otelimizde.

4. GÜN : İSFEHAN

Otelde alıcağımız kahvaltının ardından DÜNYA’NIN YARISI SAYILAN’‘NISF-I CİHAN ‘’İSFEHAN . Isfahan’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz yaklaşık 4 saatlik yolculuğumuz sonrasında . ilk durağımız İsfahan'ın kalbi olarak anılan Çehel Sütun Sarayı Safevi şahı I. Abbas tarafından, içine Çehel Sütün'u da alan geniş bir saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilmiştir. Aynı zamanda şahın eğlencesi ve kabul törenlerinde kullanılmak amacıyla yaptırılmıştır. Nitekim I. Şah Abbas ve ardılları mevkî sahibi kişileri ve elçileri bu sarayda, ya sarayın terasında ya da kabul salonlarında kabul etmişlerdir. Saray seramik üzerine fresk ve tablolarla süslenmiş; zaman içerisinde sarayın seramik panellerinden birçoğu yerinden çıkarılmış ve Batı'daki büyük müzelerin koleksiyonuna dâhil olmuştur. Çehel Sarayı gezimizin ardından Unesco'nun da dünya miraslar listesine aldığı Nakş-ı Cihan Meydanı'na geçiyoruz. Nakş-ı Cihan ''Dünya'nın Resminin Meydanı'' ya da ''Şah'ın Meydanı'' olarak anılırken İran'da çoğunlukla İmam Meydanı olarak bilinir. Meydanda Safavilerden kalma Ali Kapı Camii ve Şeyh Lütfullah Camilerini panoramik olarak görüyor ve fotoğraflamak için mola veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından yine Unesco'nun dünya miraslar listesinde bulunan Mescid-i Cuma'yı ziyaret ediyoruz. Mescid-i Cuma Pers mimarisinde en uzun minareli olarak inşa edilen yapılardan biridir. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

5. GÜN : İSFEHAN-KAŞAN-KUM-ZENCAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından   EXTRA olarak düzenlenecek olan(60 EURO) Kaşan ve Kum şehirleri turlarını katılan misafirlerimiz ile yaptıktan sonra, (ilk durağımız Kaşhan kentini geziyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri, önemli arkeolojik sitelerinden biri olan Sialk Tepesi, Kashan’ın önemli ailelerinden biri olan Borjedi Ailesi’ne ait Boroujerdi Evi görülecek yerler arasındadır. İran'ın dini merkezi olarak kabul edilen Medreseleriyle ünlü KUM şehrine hareket. Kum’da Hz. Masume Camii ve kabrinin, ziyaret edilmesini müteakip Yol üstünde köklü bir geçmişe sahip olan ve eskiden büyük önem taşıyan kervan yolu üzerinde yer alan Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra gece konaklama yapmak üzere  Zencan şehrine  hareket ediyoruz.Gece konaklama  otelimizde.

6. GÜN : ZENCAN –ERDEBİL-BİLESUVAR -BAKÜ

Otelde alıcağımız kahvaltının ardından, zencan şehri  panoromik gezimizde  Sultaniye, İlhanlı Hükümdarı Olcaytu’nun saltanatı döneminde başkent olur. 1384’te Timurlenk tarafından yıkılan şehrin tek kalıntısı ise 1302-1312 arasında inşa edilen OLCAYTU’nun muhteşem türbesi. Sekiz köşeli gövde üzerinde yükselen devasa türbe bulunuyor.Tur bitimi Erdebil hareket öğle yemeği için verilen serbest zaman  ve panoromik şehir turu ardından  Bilesuvar gümrük kapısına doğru yola koyuluyoruz.Gümrük işlemlerimizin tamamlanmasından sonra  Tek millet İki devlet  diye ayrıldığımız kardeş ülke Azarbeycan topraklarındayız.Gece 22:00 civarı  Başkent  Bakü’ ye  varış Gece konaklama Bakü’de otelimizde.

7. GÜN : BAKÜ – GENCE- TİFLİS

Otelde alacağıımz kahvaltı sonrası Bakü Şehir Merkezine Geçiyor Ve Panoromik Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Şehir Turumuzun Kapsamıda İlk Ziyaret Noktamız Olan 2000 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine Dahil Edilmiş İçeri Şeher (Eski Şehir) Eski Şehire Ulaşmamızın Ardından İlk Ziyaret Noktamız 15. Yüzyılda İbrahim Halilullah Tarafından İnşa Edilmiş Şirvan Şah Sarayı Ardından 2500 Yıllık Geçmişe Sahip Olan Kız Kalesi , Cuma Camii Başlıca Göreceğimiz Eserler Arsındadır . Şehir Turumuza Devam Ederek Buhara Ve Multani Kervansarayları Görüyoruz Şehir Turumuz Sonrasında Arıdından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Abşeron Yarımadası Turuna Başlıyoruz (40€). Abşeron Yarımadasinda Gezeceğimiz Başlıca Yerler Arasında Dünyadaki Üç Mecusi (Zerdüşt) Tapınağından Biri Olan Ateşgah  Mimari Kompleksini Göreceğiz .Oldukça Ilginizi Çekecek Ve Içindeki Ateşi Yüzyıllardır Sönmeyen Bu Yapı, Mecusi Inancına Göre Belli Başlı Hac Yerlerinden Birisidir. Ateşgede Ziyaretimizin Akabinde Ikinci Ilginç Ziyaret Noktamız; Ünlü Seyyah Marco Polo’nun ‘’Ateş Ülkesi’’ Adını Yakıştırdığı Yanardağ Olacaktır. Yanardağ ,Toplamda 65 Hektarlık Bir Alanda Var Olan Ve Yer Altından Çıkan Doğalgazın Etkisiyle Yüzyıllardan Belli Yanmaya Devam Etmektedir. Turlarımızın Sonrasında Alacağımız Öğlen Yemeğinin ardından  3 saatlik bir yolculukla  akşamüzeri Azarbeycan’nın  2  büyük kenti Gence ye varış ,araçla yapacağımız panoromik tur sonrası  serbest zaman ve yatmak üzere  Gürcistan ‘nın başkenti  Tiflis’ e  gece  22:00 civarı giriş. Gece konaklama otelimizde.

8. GÜN : TİFLİS

Tiflis turumuzda Eski Tiflis'de bulunan Kükürt banyolarını ziyaret edeceğiz, turumuz sırasında birbirine çok yakın mesafelerde Gürcü Ortodoks, Ermeni Gregoryen kiliseleri, Osmanlı döneminin hatırası camiler ve Sinagogları bir arada görecek ve Tiflis'in dini ve kültürel zenginliğine tanıklık edeceğiz. Ardından 4. yüzyıldan kalma Narikala kalesine uğrayıp şehir turumuzu meşhur Rustaveli bulvarında Tiflis'in kozmopolitan atmosferini içimize çekerek tamamlayacağız Dileyen misafirlerimiz EKSTRA  olarak düzenlenecek olan Mtskheta & Gori turuna katılabilirler. Turumuza 3000 yıllık tarihi ile Gürcistan’ın erken Hıristiyanlık tarihinin başlangıcı sayılan Mtsheta’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jvari Manastırı. Sonrasında ise efsanelere göre Hz. İsa’nın gömleğinin gömülü olduğuna inanılan ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Svetitskhoveli Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında rotamızı Gori’ye, Stalin’in doğduğu şehre çeviriyor ve Stalin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında mağara şehir olarak bilinen, tarihi Bronz Çağ’a dayanan ve Orta Çağ’a kadar mimarisine yeniliklerin katıldığı antik Uplistsikhe Mağara Kasabası’nı ziyaret ediyoruz. Tur bitimi Batum’ a hareket otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
Mtskheta & Gori turu :  60 EURO (Kişi başı)

9. GÜN : BATUM-TRABZON

Batumda otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Batum şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur  sonrasında vereceğimiz serbest zaman ardından rotamızı Sarp sınır kapısına doğru çeviriyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Türkiye’ye  geçiş ve  Trabzon A doğru yola devam ediyoruz.Gümrük işlemlerine  bağlı kalmak kaydı ile erken geçilmesi halinde Trabzon’da serbest zaman  ve belirlenen saatte hareket ile Trabzon havalimanına geçiş

……………….havayollatrının ………nolu  ………… uçuşu ile İstanbul ………………. havalimanına uçuş ve turumuzun sonu.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Lüks türk otobüsleri ile ulaşım

Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri

4* ve 5*lı otellerde 8 Gece   Konaklama ve Sabah Kahvaltıları

Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri

Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

Şehir Vergileri

 Gümrük Vergileri

Programda belirtilen panoramik şehir turları.

Araç içi su ikramı

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 

Ekstra turlar 

Otelde alınan ekstralar. 

Şöför ve Rehber bahşişleri

Tüm kişisel harcamalar 

Öğle yemekleri ve aksam yemekleri. 

AZARBEYCAN VİZESİ   12 USD (25 EKİM İTİBARİ İLE KARŞILIKLI OLARAK KALDIRILACAKTIR) 

Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.

Yurtdisi seyahat saglik sigortasi


NOT:  GEZMEYİ PLANLADIĞIMIZ ÜLKELERDE GÜVENLİK İLE İLGİLİ HİÇBİR SIKINTI  BULUNMAMAKTADIR.ÖZELİKLE İRAN İLE DUYULAN ÖN YARGILAR TAMAMEN YERSİZ VE GERÇEK DIŞIDIR. İRAN SON DERECE MODERN VE BİNLERCE YILLIK TARİHİ İLE MUHTEŞEM BİR TARİH ŞÖLENİ SUNMAKTADIR.

AMERİKA VE İNGİLTERE GİBİ ÜLKELERE YAPILACAK SEYAHATLERDE İRAN A GİRİŞİNİZİN SORUN ÇIKARMAMASI İÇİN  PASAPORTLAR İRANDA  ELEKTORONİK ORTAMDA KONTROL EDİLMEKTE  HERHANGİ BİR KAŞE BASMA İŞLEMİ YAPILMAMAKTADIR.DAHA SONRASINDA İSTEDİĞİNİZ ÜLKEDEN VİZE ALABİLİR VEYA SEYAHAT EDEBİLİRİSİNİZ

PASAPORTUNDA  İSRAİL DEVLETİNE AİT KAŞE BULUNAN MİSAFİRLERİN İRAN’A GİRİŞLERİ YASAKTIR.

Rezervasyon Hattı:

0850 888 80 08 
0545 657 45 36

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kalkış - Dönüş Tarihleri
Gizemli Otantik Arka Bahçemiz Şark Turu

559,00 EUR

699,00 EUR

559,00 EUR
26 Eylül - 04 Ekim Satın Al

BENZER TURLAR
Gizemli Otantik Arka Bahçemiz Şark Turu

Gizemli Otantik Arka Bahçemiz Şark Turu

Gizemli Otantik Arka Bahçemiz Şark Turu
559,00 Euro Satın Al