Japonya-Kore Turu

11 Gün 10 Gece
10450 TL 'den başlayan fiyatlarla
11 Gün 10 Gece

Uçak ile Gidiş Dönüş

.

JAPONYA-KORE TURU

1. Gün: İstanbul – Singapur-Tokyo

Sabah saat 10:30’da İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Gidiş Terminali,

Rehberimiz ile buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından,

SİNGAPUR Hava Havayolları’nın tarifeli saferi ile saat 13:30’da Singapur aktarmalı olarak Japonya’nın başkenti TOKYO (Haneda)‘ya hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2.Gün: Singapur-Tokyo

Saat 15:55’de Tokyo’ya varışımızın ardından otelimize transfer olacağız. Otele yerleştikten hemen sonra gece dışarı çıkmak isteyecek misafirlerimiz için bir aktivitemiz var.

AKŞAM GECE TURU (extra Tur)

Bu akşam saat 17:30 da otelimizden ayrılacağız. METRO hattını kullanarak, TOKYO KÖRFEZİ limanına geçiyoruz.

Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show 650 TL

AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili

Tokyo Körfez tekne turumuzun , limandan hareket saati 19:00. Yemekli gece turumuz 2 saat sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize dönüyoruz. Hem şehirde yürüyüş yapıyoruz hem de Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra otelimizdeyiz. Geceleme otelimizde.

Konaklama: APA Hotel Tokyo 3* vb

3.Gün:Tokyo

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak NationalDietBuilding’igöreceğiz, Turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Fuji Dağı - HakoneTuru

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz başlıyor..Arzu eden misafirlerimiz için Extra Turumuz var.

HAKONE-FUJI YANARDAĞI- ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN 1000 TL

ÖĞLE YEMEKLİ (Japon Mutfağı)

Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz, Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz.Geceleme Otelimizde.

5.Gün: TOKYO–NAGOYA - OSAKA

Bu sabah erken saatlerde Tokyo’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile Osaka’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.Güzergahımız üzerinde ilk durağımız NAGOYA kenti olacak. Öğle yemeği molamızı NAGOYA kentine vereceğiz, kısa bir Panaromik tur sonrası , yolculuğumuza devam ediyoruz. Osaka’ya öğleden sonra geç saatlerde ulaşıyoruz.,Otelimize geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra

OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU AKŞAM YEMEKLİ 600 TL

Osaka Gece sokakları Yerel Hayatı keşf etme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip, zaman geçirdikleri mekanları keşf ediyoruz, bu mekanlardan birinde , halk ile iç içe Akşam yemeği yiyoruz. Geceleme Otelimizde.

Konaklama: APA Hotel Osaka 3*vb

6.Gün: OSAKA

Osaka da serbest günümüz başlıyor. Extra gezimiz olacak.

KİŞİMOTO TURU / ERTUĞRUL FIRKATEYENİ -şehitlik 950 LIRA

Bu sabah otelimiz de al acağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabası nı ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramat ik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz.Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşi moto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Turumuzun sonunda Osaka’ya dönüyoruz.

7.Gün: Kyoto – Nara- Kobe Turu

Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyor. Misafirlerimiz extra turumuza katılabilirler.

TAM GÜN / ÖĞLE YEMEKLİ

KYOTO- NARA ve KOBE TURU 1000 TL

Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, tur otobüsümüz ile Osaka şehrinin çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz.

Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. ShogunAshiagaYoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş KinkakujiMabedibir diğer adı ile ALTIN TAPINAK ziyaretimizi yapacağız. Daha sonra Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak ve UNESCO Mirasları listesindekiTODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, serbestçe çevrede gezinmekteler. Turumuzun son nokasıKOBEşehir olacak, Koba ‘ye varışımızı takiben, KobeIKUTA tapınağını ziyaret edeceğiz. Vizesiz Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler , kendileribirşeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değil) Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde

8.Gün: (ARA UÇUŞ) OSAKA-PUSAN

Bu sabah otelimizden ayrılacağız.havalimanına geçiyoruz. KORE’nin Liman şehri PUSAN ‘a uçuşumuz var! Öğeden sonra UÇAK ile BUSAN’a hareket –. Varışta karşılanma ve otelimize transfer.

YARIM GÜNLÜK extra turumuz olacak.

PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ(yemeksiz) -550 TL

Bugün öğleden sonra KORE SAVAŞI şehitliğine gideceğiz, yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ,ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız.Kore Savaşı, 1950-1953 yılları arasında yapılan, Kuzey Kore ile Güney Kore arasındaki savaştır. Soğuk Savaş'ın ilk sıcak çatışması olmuştur. Savaş, ABD ve Müttefiklerinin, daha sonra da Çin'in müdahalesiyle uluslararası bir boyut kazanmıştır. Şehitlik BM Savaş müzesinin bahçesinde yer almaktadır

BUSAN BALIK HALİ- TURU ve AKŞAM YEMEĞİ-400 TL

Asyanın en yoğun ve hareketli Balık Halleri arasında yer alan Busan Haline gideceğiz. Balık tezgahlarının olduğu geniş bir bölgeyi yürüyerek geziyoruz. Ve bu tezgahların arasında bir restoranda Akam Yemeği yiyeceğiz. Geceleme Otelimizde.

Konaklama : BUSAN HOTEL 3*

9.Gün: BUSAN-SEUL

Sabah kahvaltı sonrası TREN istasyonuna geçiyoruz. SEUL yolculuğumuz başlıyor.

PUSAN -SEUL- HIZLI TREN YOLCULUĞU KTX 08:00 / 02h45 /10:45

Bugün Öğleden sonra SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan ,Gangnam semti, Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimz sonrası otelimize dönüyoruz.

Extra gece turu/ SEUL GECE SOKAKLARI yürüyüşü- Akşam Yemeği [ 350 TL] 

Seul’un kalabalık çarşısında bir gece yürüyüşü yapmak ister misiniz. Üstelik yerel restoranlarından birinde salaş bir ortamda Akşam yemeği deneyimi yaşayınız. Kore mutfağında ‘’ Khimchi ‘’ adlı bir lahana turşusunu mutlaka deneyin. Tadı zaten tanıdık gelecektir. Geceleme Otelimizde. 

Konaklama : Babylon Hotel 3*vb

10.Gün: SEUL

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası YARIM GÜNLÜK ŞEHİR TURUMUZ var. Bu turumuzda SEUL Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız. Uçuş saatimiz 16:40, Öğle saatlerinde saat 11:30 da odalarımızı boşaltacağız, otelin lobisinden hareket saatimiz 13:30 , Havalimanına geçiyoruz ve Singapur HY tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı olarak Istanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor.Geceleme uçakta.

11.Gün: İstanbul

07:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.

[ ÖNEMLİ BİLGİ : Tur içerisinde beliritilen extra turların, Öğle ve Akşam yemekleri Japon ve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün değildir ]

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

• Singapur Havayolları İle İstanbul/Tokyo(Haneda) -Seul/ İstanbul UçakYolculukları,Bileti

• OSAKA- PUSAN Yerel Hava Yolu Tek yönbileti .

• PUSAN- SEUL- HIZLI TREN BİLETİ

• 3 yıldızlıOtellerde -Oda KahvaltıKonaklama

• TOKYO(3 GECE) OSAKA (3 GECE ) PUSAN (1GECE )SEUL(1 GECE ) olarakgeceleme: 8 Gece

• Tokyo Yarım Günlük Pananromik ŞehirTuru

• SEULYarım Günlük Şehir turu

• Alan/Otel/Alan veŞehirlerarası tüm Transferler,

• HavalimanıVergileri

• SeyahatSigortası

• Ejder Turizm Türkçe Rehberlik Hizmetleri

BU TURDA VİZE YOKTUR.

Pasaportlarınızın geçerlilik süresi en az girdikten sonra 7 ay olma zorunluluğu vardır.(Japonya’ya giriş tarihinden itibaren) 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

• YurtdışıÇıkışFonu ( 50Ytl),

• HerTürlüOtelEkstraları ve KişiselHarcamalar, Extra Turlar.

• BU TURUN BÖLEGLERDE YABANCI PERSONELLER için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -Kişi başı 600 TL (tavsiye edilen) İlk gün havalimanında toplanır.Rehberiniz eli ile hizmetlilere dağıtılır.

!!! Extra Turların katılım yete rsayısı 20 Kişidir. Daha az sayılarda, Özel tur yapılmaz, başkalarının da içinde olduğu katılımlı tur paketlerinden yer alınır. Karma gruplara dahil olunur.

Extra turlar :

Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show 650 TL

HAKONE-FUJI YANARDAĞI- ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN 1000 TL

OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU AKŞAM YEMEKLİ 600 TL

KİŞİMOTO TURU / ERTUĞRUL FIRKATEYENİ -şehitlik 950 LIRA

KYOTO- NARA ve KOBE TURU 1000 TL

PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ / BM KORE SAVAŞI MÜZESİ(yemeksiz) -550 TL

BUSAN BALIK HALİ- TURU ve AKŞAM YEMEĞİ-400 TL

Extra gece turu/ SEUL GECE SOKAKLARI yürüyüşü- Akşam Yemeği [ 350 TL]

TOPLAM : 5500 TL indrimli tam paket : 4990 TL

Notlar:

Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde OKSİJEN TRAVEL vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.

Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesindenkaynaklanacak problemlerden OKSİJEN TRAVEL sorumlu değildir.

Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde OKSİJEN TRAVEL misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir. 

Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

Dış nedenlerden dolayı OKSİJEN TRAVEL programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Tura katılımın yeterli olmaması durumunda OKSİJEN TRAVEL iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7 gün önce bildirecektir. 

OKSİJEN TRAVEL, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

İç hat low cost uçuşlarında 15 kg bagaj hakkı bulunmaktadır.

OKSİJEN TRAVEL, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.

Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.

Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından OKSİJEN TRAVEL sorumlu değildir. 

İptal ve değişiklik durumunda ‘’ OKSİJEN TRAVEL SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kalkış - Dönüş Tarihleri
-

10.450,00 TRY

13.300,00 TRY

10.450,00 TRY
20 Eylül - 30 Eylül Satın Al

BENZER TURLAR
Japonya-Kore Turu

Japonya-Kore Turu

Japonya-Kore Turu
10450,00 TL Satın Al