Uçaklı Butik Gap Turu

4 Gün 3 Gece
1800 TL 'den başlayan fiyatlarla
4 Gün 3 Gece

Half Board

Uçak ile Gidiş Dönüş

.

UÇAKLI BUTİK GAP TURU

Bursa Kalkışlı \ 3 Gece 4 Gün ( 3 Gece Konaklamalı )

1.Gün: Bursa – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Gaziantep – Halfeti –Tekne - Zeugma Müzesi – Antep Kalesi –Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller - Tahmis Kahvesi 

Saat 05:00’da önceden belirlediğimiz duraktan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Havalimanı’nda gerekli hazırlıklar yapılması ardından uçağımıza biniş yapıyor ve saat 10:45’te Gaziantep Havalimanına iniş yapıyoruz.  (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.)  Bavullarımızı aldıktan sonra varışta bizleri bekleyen tur aracımız ve rehberimiz ile buluşarak turumuza başlıyoruz. Turumuzun ilk noktası olan Halfeti Tekne turuna geçiyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Sular altında kalmış bir şehir’e tarihi tanıklık ettikten sonra, 2011 tarihinde Gaziantep'te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile dünyanın ikinci büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından turumuza kısa bir mola veriyor, öğle yemeği için anlaşmalı olduğumuz restorana geçiyoruz.  Yemekten sonra turumuza kaldığımız yerden devam ediyor ve Gaziantep'in merkezindeki bir tepeye kurulmuş, Roma döneminde gözlem amaçlı kullanılan Antep Kalesi’ne çıkıyoruz. . Kaleden indikten sonra, almacı pazarını, zincirli bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içmek üzere kısa bir mola veriyoruz. Ardından alışveriş ve 400 yıllık tarihe şahitlik etmek için, Gaziantep için tarihi bir öneme sahip olan Bakırcılar Çarşısı’nı geziyoruz. Bakır işçiliği, Gaziantep'te 400 yıllık geçmişi olan bir el sanatıdır. Ardından, Antep denilince akla gelen lezzetlerin başında gelen, Antep baklavası yemek için siz değerli misafirlerimizle birlikte anlaşmalı olduğumuz mekana geçiyoruz. Baklavamızı yedikten sonra akşam yemeği ve istitrat etmek için otelimize geçiyoruz.

 DİĞER DETAYLAR

Öğle Yemeği: Gaziantep de Menü Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Halfeti Tekne Turu ( Ekstra )

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Şeklinde Alınacaktır.

Konaklama Oteli: Tilmen Otel, Vb

2.Gün: Gaziantep – Şanlıurfa - Balıklı Göl - Hz.İbrahim Doğduğu Mağara - Kapalı Çarşı - Gümrükhan - Göbekli Tepe – Harran konuk evi 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Urfa’’ya doğru yola çıkıyoruz. Urfa’ya vardığımız gibi Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. Dünya'da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbeklitepe, Rehberimizin yapacağı anlatımlarla daha bir önemsememize sebep olacak. Ardından Göbekli Tepe'den ayrılıyor bir sonra ki durağımız olan dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Çay ve kahve molası verdiğimiz bu konuk evinde dileyen misafirlerimiz yöresel kıyafetleri deneyebilir bu kıyafetlerle unutulmaz  fotoğraflar çekebilirler. Bu güzel otantik ve keyifli mekandan ayrılıp, otelimize geçiyoruz. Ardından dileyen misafirlerle Urfa Sıra Gecesi eğlencesine katılıyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Şeklinde Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da Menü Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Sıra Gecesi ( Ekstra )

Konaklama Oteli: El Ruha Otel, Asil Otel, Grand Urfa Otel, Uludağ Otel

3. Gün: Şanlıurfa – Mardin - Mor Gabriel Manastırı – Midyat - Telkariciler Çarşısı - Kırklar Kilisesi – Abbarala - Ulu Cami - Şehidiye Cami - Şahtana Evi - Telkariciler Çarşısı 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Turabdin bölgesinde bulunan 1600 yıllık tarihiyle en eski birkaç manastırdan biri olan Mor Gabriel ( Deyrulumur ) Manastırına gidiyoruz. Tarihin en eski manastırlarından biri olan bu yapı bölge de aktif olarak içinde hala rahip ve rahibe yetiştiren manastırlardan bir tanesidir. İçeride dilerseniz din adamları ile sohbet edebilir, merak ettiklerinizi samimiyetle sorabilirsiniz. Ardından, Taş konakların, kemerli geçitlerin, minare gibi yükselen çan kuleleriyle Süryani kiliselerinin bulunduğu Midyat’a geçiyoruz. Midyat da İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkarici noktasında alışveriş ve dileyen misafirlerimiz için yöreye has şarap tadımı da yapılacaktır. Daha sonra öğlen yemek molası için Midyat mutfağına geçiyoruz. Eşsiz Et ürünlerinin en çok olduğu bu mekanda Midyat usulü içli köfte irok, kibbe, ikbebet, kokusu bile iştahınızı açabilecek soğan kebabı, başlı başına muazzam bir lezzet Kaburga dolması, dobo, firkiye, Alluciye, kiliçe özellikle sembusek’in tadına bayılacaksınız. Yemek sonrası çaylarımızı içtikten sonra, Tarihi ve eşsiz güzellikleri ile ziyaretçileri adeta kendine hayran bırakan, Eski Mardin’in sokakları ile Mardin turumuza devam ediyoruz. İlk olarak, Kırklar Kilisesi, Abbaralar, Ulu Cami, Mardin’e has kuruyemişleri tatmak ve dileyen misafirlerin alışveriş yapması için artuklu kuruyemişçisine geçiyoruz. Ardından, Şehidiye Cami, Şahtana Evi göreceğimiz yapılardan sadece birkaçı. Daha sonrasında da akşam yemeği ve istitrat etmek için otelimize geçiyoruz.

 DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltı: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Şeklinde Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Mardin - Midyat da Menü Olarak Alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Şeklinde Alınacaktır.

Konaklama Oteli: Artuklu Kervansaray, Büyük Mardin Otel

4.Gün: Mardin – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Bursa

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında, Mardin otelimizden ayrılıyoruz ve Mardin havaalanına geçiyoruz. Havalimanı’nda gerekli hazırlıklar yapılması ardından uçağımıza biniş yapıyor ve saat 10:30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına iniş yapıyoruz. Bavullarımızı aldıktan sonra varışta bizleri bekleyen tur aracımızla, Bursa’ya dönüyor başka bir Oksijen Travel etkinliğinde buluşmak üzere aldığımız noktalarda siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Otelde Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

Otelde Açık Büfe veya Set Menü 3 Sabah Kahvaltısı

2 Gece Yarım Pansiyon - 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

Bursa-İstanbul Havalimanı Gidiş Geliş Ulaşım

Uçak Biletleri Gidiş-Geliş Pegasus Hava Yolları

Bölge’de Gezeceğimiz Tüm Noktaların Transferleri

Araç İçi İkram

Otopark Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ekstra Turlar

Öğle Yemekleri

Kişisel Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Bilgi & Rezervasyon Hattı:

0850 888 80 08

0545 657 45 36

ÖNEMLİ NOT: Turumuz 3 gece 4 gün olup, otel konaklaması 3 gecedir. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Oksijen Travel misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0-2.99 yaş ücretsiz üzeri yaş grubu tam ücret alınmaktadır.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz)
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılmaz.)
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı (cep telefonu kullanılabilir)
MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kalkış - Dönüş Tarihleri
Uçaklı Butik Gap Turu

1.800,00 TRY

2.100,00 TRY

1.800,00 TRY
03 Aralık - 06 Aralık Satın Al

BENZER TURLAR
Uçaklı Butik Gap Turu

Uçaklı Butik Gap Turu

Uçaklı Butik Gap Turu
1800,00 TL Satın Al