Uçaklı Doğu Karadeniz Yaylaları Turu ( 3 Gece 4 Gün 3 Gece Otel Konaklamalı )

4 Gün 3 Gece
1500 TL 'den başlayan fiyatlarla
4 Gün 3 Gece

Yarım Pansiyon

Uçak ile Gidiş Dönüş

.

UÇAKLI DOĞU KARADENİZ YAYLALARI TURU

 

Covid- 19 önlemleri kapsamında " ailenize ve arkadaş grubunuza " özel, maksimum 8 kişilik turlar için teklif isteyiniz.

Açıklama :
-Covid - 19 önlemleri kapsamında araçlarımızda yarı doluluk kuralına uyulacaktır. ( 1 Ekim 2020 tarihine kadar )
-Turlarımızda maske takmak zorunludur.
-Sosyal mesafe kuralları ile oturma planları 1'er kişilik boşluklar ile düzenlenecektir. ( 1 Ekim 2020 tarihine kadar )
-Araçlarımızın ön ve orta kapı girişlerinde dezenfektan bulunacaktır.
-Tur öncesinde ve sonrasında araçlarımız dezenfekte edilecektir.
-Müze, Ören yeri ve gezi noktalarımızda yoğunluk durumuna göre rehberlerimiz anlatımları araçta gerçekleştirecektir.

 

Bursa ve İstanbul Çıkışlı Doğa & Kültür Turu ( 3 Gece 4 Gün )

Bu Programın Başlıca Ayrıcalıkları

Yayla Gezileri Ücrete Dahildir.

3 Gece Yayla Konseptli Otellerinde Konaklama Yapılacaktır

Gidiş ve Dönüş Uçaklı Olacağı İçin Zaman Tasarrufunuz Olacaktır.

Tamamen Yaylalardan oluşan, Şehir Merkezlerinin Gezilmediği Bir Programdır.

Otel Haricindeki Yemek Noktaları Yöresel Yemek Hizmeti Veren Bölgede Meşhur Noktalar Olacaktır.

Uçaklı Turlarımız Maksimum 15 kişi Olduğu İçin Diğer Tüm Butik Turlarımız gibi Hızlı Hareket Edip Gezi Noktalarımızda Daha Fazla Zaman Geçirebilirsiniz.

Rize Bezi, Çay Fabrikası,  Ayder Yaylası, Sürmene Bıçak Atölyesi

Şimşir Ormanı, Palovit Şelalesi, Şenyuva köprüsü, Zilkale,  Ayasofya

Avusor Yaylası, Huser Yaylası, Maçahel Maral Şelalesi, Mençuna Şelalesi

Pokut Yaylası, Sal Yaylası, Karagöl, Gito Yaylası, Badara Yaylası, Atatürk Köşkü

1.Gün: Bursa, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ayasofya, Ayder Yaylası, Avusor Yaylası, Huser Yaylası

Siz değerli misafirlerimiz ile 03:30 Görükle,04:00 Kent Meydanında buluşarak 06:15 te Ordu Giresun Havalimanına hareket edecek uçağımız için Sabiha Gökçen Havalimanı için yola çıkıyoruz.1 saat 35 dakika sürecek olan uçak yolculuğumuz ardından 07:55 te Ordu Giresun havalimanına ulaşmış oluyor, bagajlarımızı aldıktan sonra bizi bekleyen aracımız ile kahvaltı noktamıza gidiyoruz. Kahvaltı ardından ilk noktamız Trabzon’da bulunan Ayasofya olacaktır. Fatih Sultan Mehmet’in Trabzon’u fethini takiben yapı, camiye çevrilmiş ve vakıf eser olmuştur. Ayasofya, yüzyıllar boyun-ca şehri ziyarete gelen seyyah ve araştırmacıların ilgisini çekmiştir. Rehberimizin anlatımlarından sonra sıradaki noktamız aynı bölgede atölyeleri bulunan Trabzon’un meşhur takı sanatlarından telkâri, burma gibi zanaatların yapıldığı atölyeler olacaktır. Telkâri ürünler “muntaç” adı verilen iskelet ile iskelet içine yerleşmiş motiflerin yer aldığı iki ana bölümden oluşur.  Telkâride klasikleşmiş motiflerin başında vav, kake, dudey, tırtır, güverte, gül, üzüm, yıldız, lale, yaprak, badem ve kıvırma gelir. Sevdiklerinize hediyelik olarak ta alabileceğiniz bu zarif ürünleri gördükten sonra sıradaki rotamız Ayder yaylası olacak. Öncesinde yol üzerinde bulunan Karadeniz’in simgesi haline gelmiş Hala köprüsünde mola veriyoruz. Günümüzde halen kullanılan köprü yuvarlak kemerli ve tek gözlü olarak inşa edilmiştir.18. yüzyılın son yarısında yöre halkı tarafından Ballıoğlu Mehmet Ustaya yaptırılmıştır. Ayder yaylası 1350 m rakıma sahiptir. Kaçkar Dağlarına kuzey yönünden yapılan tırmanışların başlangıç noktasıdır. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından daha da yüksek bir yayla olan Avusor’a gidiyoruz. Avusor yaylası Çamlıhemşin ilçesinde 2333 m rakımda yer alır. Coğrafi konumu yaylayı doğal bir manzara noktası haline getirmiştir. Genellikle taş olmak üzere ahşap ev örneklerine de rastlanır. Sonrasında gün batımı manzarası ile meşhur, hatta şanslı isek bulut denizini de yakalayabileceğimiz Huser yaylasına geçiyor, buradaki görsel şölene şahitlik ettikten sonra, Çamlıhemşin’de bulunan 300 yıllık bir konak olan çay bahçeleri içerisindeki otelimize geçiyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltı: Yöresel Restaurantlarda Serpme Kahvaltı Olarak Alınacaktır - Ekstra

Öğle Yemeği: Trabzon’da Yöresel Restaurantta Alınacaktır - Ekstra 

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Çamlıhemşin Yayla Oteli

2.Gün: Şenyuva Köprüsü, Zilkale, Polovit Şelalesi, Şimşir Ormanı, Badara Yaylası, Gito Yaylası

Sabah mükemmel manzaraya karşı yapacağımız yöresel kahvaltı ardından sıradaki noktamız Zilkale. Doğu Karadeniz'in zenginliklerinden biri olan Zilkale efsanesi, nerede olursa olsun kesinlikle görmek için yollar aşabileceğiniz kadar güzel. Fakat bu kale, en çok Rize'nin doğasına yakışıyor. Trabzon İmparatorluğununn gözetleme kulesi olarak yapılan yapı, Osmanlı'nın fethinden sonra kale, askeri amaçla kullanılmış. Yapım tarihi tam olarak bilinmese de 14.yy. yapısı olan kale, sarp dev bir kaya üzerine kurulmuş. Fırtına Deresi'nin çevrelediği bu kale, dereden 100 metre yükseklikte bulunuyor. Büyüleyici doğa içerisindeki mükemmel yapıdan sonra sırada sizleri coşkusuyla hayrete düşürecek bir doğa harikası; Palovit Şelalesi var. Son derece bakir bir alanda bulunan bu doğa harikası, güçlü yatağına karşın büyük bir gölet oluşturamıyor. Palovit Deresi’nin önlenemez suları, şelale yaptıktan sonra cadı kazanları yaratarak akıyor. Meşederesi’yle birleşerek daha da güçlenen kar suları, Şenköy (Amukta) Köprüsü yakınlarında Fırtına Deresi’ne katılıyor. Burada vereceğimiz serbest zaman ardından dur durak demiyor adeta bir film platosunda hissedeceğiniz Şimşir ormanında mola vererek Gito ve Badara yaylalarına çıkıyoruz.2500 akımda uçuruma karşı salıncaklarıyla meşhur olan bu yaylalarda tam olarak Karadeniz’i soluduktan sonra otelimize geçiyor, yine yöresel yemekler ile alacağımız akşam yemeğinden sonra sohbetle beraber kuzine üzerindeki kestane, mısır yada patates közleyerek geceyi nihayetlendiriyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltı: Otelde Yöresel Kahvaltı Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölgede Yöresel Restaurantta Alınacaktır - Ekstra 

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Çamlıhemşin Yayla Oteli

3.Gün: Maçahel Maral Şelalesi, Karagöl, Mançuna Şelalesi

Sabah otelimizin mükemmel manzarasında alacağımız yöresel kahvaltı ardından sıradaki noktamız Macahelde bulunan Maral şelalesi olacaktır. Macahel ormanları, sadece Türkiye'nin değil neredeyse Avrupa'nın insan eli değmemiş ve her biri anıt özelliğine sahip ağaçlardan oluşmuş orman eko sistemidir. Camili havzası yırtıcı kuşların göç yolları üzerinde bulunması sebebiyle uygun kuş gözetleme alanlarına sahiptir. Yöre, derelerindeki kırmızı pullu alabalığı ve saf kafkas arılarıyla üretilen Macahel balı ile de ilgi çekmektedir. Camili havzasının bir bölümü "Gorgit ve Efeler Tabiatı Koruma Alanı" olarak koruma altıma alınmıştır. Sıradaki noktamız Karagöl. Doğu Karadeniz’in en doğusuna, yeşilin en koyu olduğu bölgeye, Borçka ve Karagöl’e gidiyoruz. Borçka Karagöl Milli Parkı, korunma altına alınmış harika bir doğa alanı. Muhteşem trekking parkurları, ışıl ışıl gölü, gölün üzerindeki rengarenk sandallar ve eşi bulunmaz o sükûnet buranın manzarasının baş kahramanları. Borçka Karagöl Milli Pakı, 368 hektarlık bir alan. Göl ve çevresi ise 5 hektar alana sahip. Karagöl ulaşım konusunda zor bir konumda değil. Daha parka varmadan, size eşlik eden gürül gürül sular, Karagöl’e varmadan karşılaşacağınız şelaleler eşsiz kareleri kafanıza kazıyacağınızdan emin olun. Fakat yine de bu kareleri fotoğraflamayı unutmayın. Daha Karagöl’e varmadan karşılaştığınız şelale ve yemyeşil ağaçların uyumu ile oluşacak hayranlık altyapısı, Karagöl’e vardığınız an ikiye katlanabilir. Bu mükemmel doğa harikaları ardından sıradaki görsel şölenimiz Mençuna şelalesi olacaktır. Bu doğa harikasını gezdikten sonra otelimize geçiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltı: Otelde Yöresel Kahvaltı Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölgede Yöresel Restaurantta Alınacaktır - Ekstra 

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü Olarak Alınacaktır.

Konaklama: Çamlıhemşin Yayla Oteli

4.Gün: Pokut yaylası, Sal Yaylası, Atatürk Köşkü, Çay fabrikası, Sürmene Bıçak Atölyesi 

Sabah otelimizin mükemmel manzarasında alacağımız yöresel kahvaltı ardından sıradaki noktamız Karadeniz’in en yüksek yaylalarından (2800 m) Pokut ve Sal olacaktır. Bu iki maşhur yayla yan yana bulunmakta ve birbirlerine orman içi yürüyüş yolu bulunmaktadır.2800 metre de ağaç olmaz ve bozluk olur. Fakat burada doğanın mucizesini görüyor ve Kaçkarın 2800 metrelerindeki mucizevi ormanlara yaşayarak şahitlik ediyoruz. Bu yaylalarımızdan sonra sıradaki durağımız Trabzon yolu üzerinde bulunan, Atatürk’ün vasiyetinin bir kısmını burada yazdığı söylenilen Atatürk köşkünde mola veriyoruz. Ve ardından sıradaki durağımız bıçağıyla meşhur Sürmene olacak. Meşhur bıçağın atölyesinde ustasından hikayesini dinliyoruz. Sürmene bıçağının özelliği balık yağı ile birlikte su verilmesindendir. Nedeni keskinliğini her zaman muhafaza etmesinden dolayı. Balık yağı bıçağın keskin olmasını sağlar. Sonrasında bölgenin olmazsa olmaz ürünü, adeta Karadeniz ekonomisine can veren ürün, çayın hikayesini fabrikasında ustasından dinleyeceğiz. Dilerseniz 1.kalite çayı fabrikasından alabilirsiniz. Sonrasında dönüş yolculuğu için Ordu Giresun havalimanına ulaşıyor 21:45 te ki uçağımız ile Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşıyoruz. Ardından bizi bekleyen transfer aracımıza geçerek sizleri Bursa’da aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonumuz da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

DİĞER DETAYLAR

Sabah Kahvaltı: Otelde Yöresel Kahvaltı Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Bölgede Yöresel Restaurantta Alınacaktır - Ekstra 

AkşamYemeği: Bölgede Yöresel Restaurantta Alınacaktır - Ekstra 

Her Tur için Kontenjanımız 15 Kişidir.

%25 Erken Rezervasyon İndirimi 31.12.2019'e kadar yapılan rezervasyonlarda geçerlidir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

Bursa-Sabiha Gökçen Didiş - Dönüş Araç Transferi

Sabiha Gökçen-Ordu Giresun –Sabiha Gökçen Uçak Biletleri

3 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ( 3 Gece Yayla Oteli )

Otelde 3 Sabah Kahvaltısı

Otelde 3 Akşam Yemeği

4 Gün Rehberlik Hizmeti

4 Gün Rehber Yardımcısı Hizmeti

Araç İçi İkramlar

Zorunlu Seyahat Sigortası

1 Akşam Otelde Kemençe ve Tulum Dinletisi

Gezi Programındaki Tüm Araç Transferleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

Yukarıda belirtilen öğünler haricindeki yemek öğünleri.

Otel Yemeklerinde Alınacak Ekstra İçecekler ve Odadaki Mini Bar Kullanımı.

Alışveriş ve Keyfi Harcamalar

Müze ve Ören Yeri Girişleri

NOT: Tur güzergahı yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Programda belirtilen ekstralara katılmayan misafirler rehber öngörüsünde bölgede zamanı değerlendirebilirler.

Bölge yoğunluğuna göre kalınacak otellerde değişiklik olabilir. 

Yayla turları bölgedeki yol durumlarından dolayı değiştirilebilir.

Turdan önceki 15 gün içerisinde mücbir sebepler ve katılım sayısından dolayı tur ertelenebilir, iptal edilebilir.

Rezervasyon ve Bilgi Hattı:

0850 888 80 08

0545 657 45 36

ÖNEMLİ NOT: Turumuz 3 gece 4 gün otel konaklaması mevcuttur. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda Oksijen Travel misafirlerine 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0-2.99 yaş ücretsiz 3- 6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
>Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
OTOBÜSLER: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>MERCEDES Travego/Tourismo 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>NEOPLAN Cityliner/Tourliner 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MITSUBISHI Safir 46+1+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima, 2adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı 
MIDIBUSLER: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır)
>ISUZU TURKUAZ 31+1 koltuklandırma, Yatar otobüs koltuklu, abs, asr, Klima, 1adet monitör, 1 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MINIBUSLER: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
>VW VOLT 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>VW VOLT EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
>MERCEDES SPRINTER 12+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı
MERCEDES SPRINTER EL 16+1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı.

Çift Kişilik Oda da Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Dört Kişilik Oda Kalkış - Dönüş Tarihleri
Yayla Otelleri

1.500,00 TRY

1.800,00 TRY

1.500,00 TRY

1.500,00 TRY
05 Ağustos - 08 Ağustos Satın Al
Yayla Otelleri

1.500,00 TRY

1.800,00 TRY

1.500,00 TRY

1.500,00 TRY
19 Ağustos - 22 Ağustos Satın Al
Yayla Otelleri

1.500,00 TRY

1.800,00 TRY

1.500,00 TRY

1.500,00 TRY
27 Ağustos - 30 Ağustos Satın Al
Yayla Otelleri

1.500,00 TRY

1.800,00 TRY

1.500,00 TRY

1.500,00 TRY
09 Eylül - 12 Eylül Satın Al
Yayla Otelleri

1.500,00 TRY

1.800,00 TRY

1.500,00 TRY

1.500,00 TRY
23 Eylül - 26 Eylül Satın Al

BENZER TURLAR